Ibérica 2022 se blíží

Devatenáctý ročník festivalu iberoamerických kultur Ibérica se uskuteční od 16. do 26. června a ponese se v duchu hned několika českých premiér.
Poprvé v České republice vystoupí nejen hlavní hvězda galavečera, fenomenální kytarista Álvaro Martinete s tanečnicí Coral Fernández, ale také kolumbijská zpěvačka s karibskými kořeny Concha Bernal a na dvou klubových večerech rovněž katalánské duo Magalí Sare + Sebastià Gris. Na letošním festivalu premiérově zazní i poetický recitál z textů Karla Čapka Výlet do Španěl v podání herce Tomáše Hanáka, jehož přednes doprovodí kytara Petra Víta.
Festivalové aktivity se opět rozdělí mezi Brno, Prahu, Čechy pod Kosířem a nově festival zavítá do zajímavých prostor zámku ve Zdounkách. To nejlepší z hispánské gastronomie, doplněné jako vždy tancem a hudbou, čeká návštěvníky na Iberoamerické fiestě v prostorách brněnské Staré radnice. Jejím vyvrcholením bude tentokrát vystoupení kolumbijské zpěvačky Conchi Bernal. V doprovodném programu nebudou chybět tvůrčí dílny ani tradiční filmová přehlídka, tentokrát zaměřená na zajímavosti z mexická kinematografie.
Podrobný harmonogram festivalu najdete zde na webu v sekci Program.