Tradiční galakoncert Ibérica se letos nebude konat na hradě Špilberku ale v brněnském Besedním domě, na druhé straně se však aktivity festivalu rozšiřují na zámky Lysice a Čechy pod Kosířem.

Také 17. ročník festivalu iberoamerických kultur IBÉRICA, stejně jako mnoho dalších festivalů v ČR, pocítil důsledky nedávné pandemie. I v současné komplikované situaci jsme se však rozhodli festival nezrušit, pouze změnit jeho datum a modifikovat jeho dramaturgii. Tradiční galakoncert Ibérica se tak letos nebude konat na hradě Špilberku ale v brněnském Besedním domě, na druhé straně se však aktivity festivalu rozšiřují na zámky Lysice a Čechy pod Kosířem

Vzhledem k velmi těžké situaci ve Španělsku jsme byli nuceni změnit uměleckou dramaturgii a omezit počet španělských umělců. Nicméně i přes tyto nastalé komplikace jsme velice rádi, že můžeme na letošním galakoncertu 29. 8. prezentovat to nejlepší ze současné španělské flamenkové scény. Čeká nás zde jedinečný umělecký zážitek v podobě české premiéry flamenkového tanečního projektu TÁLAMO, brilantní tanečnice Moniky Iglesias. Pozvání festivalu rovněž přijal jeden z našich nejlepších klasických kytaristů a umělec světového formátu, Pavel Steidl. Jeho kytarové recitály zazní v Brně a na zámku v Lysicích. Na 17. ročníku festivalu nebude chybět ani tradiční gastronomická fiesta na nádvoří Staré radnice v Brně, koncert v pražském Jazzdocku a nově i na zámku v Čechách pod Kosířem.
Věříme tak, že i letos bude festival Ibérica stejně atraktivní kulturní akcí jako v minulých letech a těšíme se na setkání při temperamentní hudbě a tanci v posledním srpnovém týdnu.

21. 8. 2020 – Čechy pod Kosířem: Vracím se pro svá křídla (Cena 200-250 Kč)

Festival Ibérica představuje komponované představení F. G. Lorca: Vracím se pro svá křídla, v němž zazní verše andaluského básníka v podání Tomáše Hanáka v romantickém prostředí zámecké Oranžerie. Spojujícím prvkem představení je hudebně taneční koláž flamenkové tanečnice Virginie Delgado a kytaristy Petra Víta, jež dodává Lorkově poezii nový rozměr a barvu.

22. 8. 2020 – Státní zámek Lysice: Pavel Steidl – Kytarový recitál (Cena 200 Kč)

Pavel Steidl na světovou scénu prorazil na začátku 80. let, když zvítězil v soutěži pořádané Radiem France de Paris. Od té doby si drží pozici jednoho z nejlepších klasických kytaristů na světě, o čemž svědčí například žebříček časopisu GuitArt, který jej zařadil mezi osm nejvýznamnějších světových kytaristů roku 2003, zisk ceny Classical Guitar Award 2005, ale především neutuchající zájem o jeho kytarové recitály napříč kontinenty. Profesor Královské konzervatoře v Haagu a hudební fakulty pražské AMU Pavel Steidl vystupuje na domácí půdě spíše sporadicky, jeho koncert na festivalu Ibérica tak bude patřit k zásadním kulturním událostem letošního léta.

25. 8. 2020 – Vila Löw-Beer : Pavel Steidl – Kytarový recitál (Cena 300 Kč)

Pavel Steidl se narodil v Rakovníku. Na kytaru začal hrát v osmi letech a jeho prvním učitelem byl jeho bratr. Vystudoval pražskou konzervatoř, kde ho učili mimo jiné Milan Zelenka a Arnošt Sádlík. Ve studiu pokračoval na pražské Akademii múzických umění, tam jej vedl uznávaný kytarový virtuóz Štěpán Rak. Mimo klasického studia sbíral zkušenosti také návštěvami mistrovských tříd, které vedli David Russell a Abel Carlevaro. Po emigraci do Nizozemska se jeho kariéra rozjela na plné obrátky a do dnešního dne koncertoval ve více než třiceti zemích po celém světě. Jeho kytarové recitály oplývají virtuozitou toho nejvyššího stupně a také nebývalou dávkou emocí.

28. 8. 2020 – Praha – Jazzdock : Ibérica v Praze (Cena 250-370 Kč)

Luis Mariano (flamenková kytara) a Yorrick Troman (housle) se už nějakou dobu vrhají do rozlehlého světa tradičního flamenka. Objevují možnosti, které kombinace těchto dvou nástrojů nabízí, a za roky společného hraní vytvořili originální formu hudby na rozhraní mezi autentickou tradicí a progresivní tvorbou. Jejich hudba zahrnuje díla Manuela de Fally, lidové písně z andaluských vesnic i vlastní autorská díla. Oba jsou velmi uznávanými umělci ve svých nástrojových oborech. Luis Mariano je v současnosti jedním z nejznámějších kytaristů flamenkové scény, Yorrick Troman je koncertním mistrem souborů Orquesta Ciudad de Granada a Orquesta Sinfónica de Navarra. Hudba vycházející ze spojení těchto dvou umělců z různých hudebních světů je jedinečná. Hostem večera bude flamenková tanečnice Mónica Iglesias.

29. 8. 2020 – Brno – Besední dům : Galakoncert Ibérica (Cena 200-450 Kč)

Mónica Iglesias patří bezpochyby k nejslibnějším talentům mladé taneční generace španělské flamenkové scény. Svoji kariéru zahájila po boku legendárního Joaquína Cortése, byla primabalerinou Španělského národního baletu a v roce 2018 triumfovala na nejprestižnější flamenkové soutěži Cante de las Minas. Její nejnovější taneční projekt TÁLAMO, který představí 29. 8. festival Ibérica v brněnském Besedním domě, bude českou premiérou, na niž se těší česká i slovenská flamenková komunita. Autorem hudby je její dvorní kytarista Luis Mariano Renedo, jehož na brněnském vystoupení podpoří houslový virtuóz a koncertní mistr Granadské filharmonie Yorrick Troman spolu s flamenkovým veteránem, zpěvákem El Pulgou.

Festival Ibérica je nejvýznamnější akcí svého druhu v ČR a za dobu své historie představil domácímu publiku elitu umělců v čele s Gerardo Núñezem, Carmen Cortés, Arcángelem, Jorgem Pardo, Marií Serrano, Patricií Guerrero a mnoha dalšími. Na festivalových přehlídkách se prezentovalo více jak 50 španělských a latinskoamerických filmů, během předchozích ročníků proběhla rovněž řada přednášek a výstav věnovaných hispánské kultuře.

Ibérica je ale především ostrovem jižanské pohody a pozitivní, sluncem prozářené energie, na kterém nechybí skvělá hudba a tanec, dobré víno či nefalšované španělské tapas.

Těšíme se na setkání s Vámi.

IN MEMORIAM JOAQUÍN RODRIGO – Koncert ke 20. výročí úmrtí slavného španělského skladatele

V roce 2019 bylo po celém světě věnováno nespočet kulturních akcí fenoménu španělského skladatele Joaquína Rodriga (1901-1999), od jehož úmrtí uplynulo letos 20 let. Festival Ibérica se také rozhodl vzdát hold jednomu z nejvýznačnějších španělských skladatelů 20. století výjimečným orchestrálním koncertem, jehož těžištěm bude Rodrigova hudba.

Od autora nejslavnějšího kytarového koncertu Aranjuez zazní na koncertě neméně populární Fantazie pro šlechtice v podání brilantního kytaristy Rubéna Pareja, na Rodrigovu hudbu rovněž zatančí španělská tanečnice Virginia Delgado.

V rámci koncertu proběhnou i české premiéry skladeb španělských autorů Pedra Sosy, Andrése Valera-Castellse a Ángeles López Artigy. Sólového partu bicích nástrojů v Valerově skladbě se ujme Anton Ždanovič.

Španělský dirigent a velký propagátor Janáčkovy hudby Robert Ferrer bude řídit orchestr Czech Virtuosi.

Koncert se koná pod záštitou Velvyslanectví Španělska a ve spolupráci s Valencijským institutem kultury a nadací Victoria a Joaquín Rodrigo.

Tímto atraktivním koncertem uzavírá festival Ibérica sezónu 2019 a můžeme se zde těšit nejen na nádhernou Rodrigovu hudbu ale i na skvělé interprety, stylový tanec a v neposlední řadě i na sklenku dobrého španělského vína.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Brno, Besední dům, neděle 8.12.2019 v 19:30 h

Necítíte se na výšlap? Nechte se na hrad Špilberk dovézt našimi shuttle busy. Nástupní místo: Husova ulice před Hotelem International. Dvě auta budou pendlovat mezi Husovou ulicí a hradem Špilberk od 18:00 do 20:00, takže s přehledem stihnete i ochutnat něco z gastronomické přehlídky na malém nádvoří. Svezení poskytujeme zdarma, a to i díky spolupráci se společností Ford Carent.

Festival iberoamerické kultury Ibérica zveřejnil program plný hudby, tance a gastronomie. Galakoncert ozdobí Cristina Aguilera a Diego Guerrero.

Festival Ibérica v Brně už neodmyslitelně předznamenává začátek letních prázdnin. I letos se příznivci iberoamerické kultury mohou na konci června těšit na bohatý program zahrnující taneční, hudební i divadelní představení, gastronomickou fiestu, mistrovské workshopy, tvůrčí dílny, přehlídku iberoamerických filmů nebo cestovatelskou přednášku. Většina festivalového programu, který pořadatelé naplánovali na termín od 24. do 30. června, se odehraje v Brně, ale Ibérica jako vždy zavítá i do Prahy.

24. 6. 2019 – Praha: Vracím se pro svá křídla (Cena 250 Kč)

Právě v pražském Divadle pod Palmovkou festival 24. června odstartuje, a to komponovaným představením Vracím se pro svá křídla Vuelvo por mis alas, v němž zazní verše granadského básníka 20. století Federica Garcíi Lorky v podání herce Tomáše Hanáka. Spojujícím prvkem představení je hudebně taneční koláž madridské tanečnice Virginie Delgado a kytaristy Petra Víta.

28. 6. 2019 – Brno: Galakoncert Ibérica (Cena 152–450 Kč)

Vrcholem programu bude 28. června tradiční galakoncert pod širým nebem na nádvoří hradu Špilberk, jehož hvězdami budou flamenková tanečnice Cristina Aguilera a kytarista a zpěvák Diego Guerrero.

Granadská tanečnice Cristina Aguilera reprezentuje nejmladší flamenkovou generaci a o tom, že úspěšně, svědčí například první cena v soutěži mladých flamenkových umělců Desencaja z roku 2015 či její pozice flamenkové primabaleríny v prestižním ansámblu Ballet Flamenco de Granada.

Po vystoupení brilantní granadské tanečnice s její skupinou se návštěvníkům v druhé půli galakoncertu představí neméně úspěšný hudebník Diego Guerrero. Fenomenální španělský kytarista, skladatel, zpěvák a aranžér studoval hudební kompozici a orchestrální hudbu na konzervatořích v Córdobě, Granadě a Seville, při studiu se však plně věnoval i flamenku, jehož hranice ve své skladatelské i aranžérské činnosti dále posouvá směrem k ostatním hudebním žánrům. Roku 2013 vydal své debutové album Vengo Caminando, které bylo nominováno na cenu Latin Grammy Awards v kategorii „nejlepší flamenkové album roku“. V jeho kvartetu hrají další přední muzikanti flamenkové scény – perkusionistka Nasrine Rahmani, klávesista José María Pedraza a basista Pablo Báez.

29. 6. 2019 – Praha: Flamenco bez předsudků (Cena 250–400 Kč)

Fenomenální španělský kytarista, skladatel, zpěvák a aranžér Diego Guerrero spolu se svými spoluhráči představí v České republice v rámci festivalu Ibérica „flamenco bez předsudků“ v pražském Jazzdocku.

Brno: Tvůrčí dílny a mistrovské workshopy

V rámci programu probíhají i tvůrčí dílny a mistrovské workshopy, díky kterým je festival tradičním místem setkání fanoušků iberoamerické kultury i těch, kteří se k této komunitě chtějí přidat. Nabídka tvůrčích dílen, které se uskuteční v SVČ Lužánky uprostřed největšího brněnského parku, zahrnuje lekce flamenka, tanga či salsy. Muzikanti si přijdou na své při lekcích hry na flamenkovou kytaru či perkuse.

„Gurmány čeká i jednodenní workshop v němž je španělský kuchař El Romero naučí připravovat tu nejlepší španělskou paellu. Novinkou bude seminář o kávě nejen z Latinské Ameriky,“ říká koordinátorka tvůrčích dílen Maria Cristina Roa.

Doprovodný program

Doprovodný program nabídne gastronomickou přehlídku na Staré radnici doplněnou hudebními a tanečními vystoupeními. Tradiční Fiesta Gastronómica naplní vůněmi španělských tapas, nefalšované valencijské paelly či mexických tacos 27. června od 11 do 21 hod. prostor nádvoří brněnské Staré radnice. Chybět samozřejmě nebudou ani španělská vína a skvělý hudebně taneční program okořeněný flamenkovým tancem či salsou. Na přehlídku iberoamerické gastronomie se můžete těšit i 28. 6. na malém nádvoří Špilberku, kde se stánky otevřou od 18:00.

Chybět nebude ani projekce španělské a iberoamerické kinematografie v kinu Art v TIC Brno na Radnické ulici.

Zájemci o jihoamerickou kulturu se mohou těšit na přednášku horolezce a dobrodruha Petera „Becka“ Ondrejoviče, který jako jeden z prvních slanil nejvyšší vodopád světa, venezuelský Salto Angel. Becko zasvěceně povypráví právě o zemi, do níž se pravidelně vrací už 30 let – Venezuele.

Festival Ibérica je nejvýznamnější akcí svého druhu v ČR a za dobu své historie představil domácímu publiku elitu umělců v čele s Gerardo Núñezem, Carmen Cortés, Arcángelem, Jorgem Pardo, Marií Serrano, Patricií Guerrero a mnoha dalšími. Na festivalových přehlídkách se prezentovalo více jak 50 španělských a latinskoamerických filmů, během předchozích ročníků proběhla rovněž řada přednášek a výstav věnovaných hispánské kultuře.

Ibérica je ale především ostrovem jižanské pohody a pozitivní, sluncem prozářené energie, na kterém nechybí skvělá hudba a tanec, dobré víno či nefalšované španělské tapas.

Těšíme se na setkání s Vámi.

V komponovaném představení „Vracím se pro svá křídla – Vuelvo por mis alas“ zazní verše geniálního granadského básníka v podání Tomáše Hanáka. Spojujícím prvkem představení je hudebně taneční koláž madridské tanečnice Virginie Delgado a kytaristy Petra Víta. Hudba a pohyb zde obohacují každé slovo a verš o nový, neočekávaný rozměr a barvu.

 

VIRGINIA DELGADO – tanec

TOMÁŠ HANÁK – recitace

PETR VÍT – kytara

 

Choreografie: Virginia Delgado

Hudba: Petr Vít

 

Neděle 27. ledna, 19.00

Ernův sál (Stará radnice, Radnická 10), Brno

 

Vstupenky:

předprodej v síti Goout.cz 170,- / 130 ,-

na místě 190,- / 150,-

 

Federico García Lorca

Španělský avantgardní básník a dramatik se narodil 5. června 1898 v městečku Fuente Vaqueros blízko Granady v zámožné a vzdělané rodině statkáře. Po studiu na střední škole se zapsal na granadskou univerzitu (zde vlastním nákladem vydává první knihu básní Dojmy a krajiny) a o rok později přechází na univerzitu v Madridu, kde v roce 1923 dokončil studia práv, ale právní praxi nikdy neprovozoval.

 

V Madridu se zapojil do skupiny mladých literátů a vydává sbírku Kniha básní (Libro de poemas), drama Uhrančivý motýl (El maleficio de la mariposa). Dále se věnuje literární a dramatické tvorbě. V roce 1927 vychází sbírka Písně a roku 1928 vydává své nejznámější básnické dílo Cikánské romance (Romancero gitano). Básnické sbírky jsou ovlivněny jednak Andalusií, ze které básník pocházel, jednak přátelstvím se surrealistickými umělci, jako byli Salvador Dalí, Louis Buňuel, a další. Drama Mariana Pinedová (Mariana Pineda) dokončil v roce 1925, hrálo se však až v roce 1927. Od roku 1928 napsal mnoho divadelních her, např. Buster Keaton na procházce, Dívka, námořník a student, Chiméra a další.

 

V letech 1929–30 pobývá Lorca ve Spojených státech a na Kubě. Po návratu do Španělska zakládá kočovnou divadelní společnost La Barraca, pro kterou napsal mnoho divadelních her (Čarokrásná ševcová, V zahradě jsou s láskou svou don Perlimplín s Belisou, Hříčka o donu Cristóbalovi, Publikum, Krvavá svatba a mnoho dalších). Roku 1931 vydal básnickou sbírku Zpěv na andaluskou notu (Poema del cante jondo).

 

Na přelomu let 1935–36 pobýval na přednáškovém a divadelním turné v Argentině. Po návratu 18. srpna 1936 byl obviněn ze spolupráce s republikány, zatčen, a fašistickými povstalci generála Franca zastřelen. Po jeho smrti vyšly básnické sbírky Básník v New Yorku, Šest galicijských básní, Díván sadu Tamarit a další.

Ibérica 2018 začíná už ve středu v 17:00 v Galeryji 9 na Lidické ulici. Na živo uvidíte, jak vznikají malby Zamo Tamaye. Hudební doprovod k vernisáži výstavy obstará Petr Vít na kytaru a Láďa Šiška na perkuse. Vybrané obrazy budou i k zakoupení.

Zamo Tamay (vlastním jménem Juan Carlos Zamora Tamay) přijel před patnácti lety z rodné Kolumbie do galicijského Santiaga de Compostela, aby se zúčastnil mezinárodního výtvarného semináře. Očarován severošpanělskou Galicií vyměnil kolumbijské Cali tepající salsou za melancholickou magii poutního města, které, jak sám říká, je mu dodnes nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Můžeme se těšit na tvorbu vpravdě všestranného umělce, jenž se vyjadřuje nejen v rovině výtvarné (často ovlivněné komiksem), ale je rovněž básníkem a pohotovým hudebním a vizuálním improvizátorem.

Oblíbenec brněnského publika David Pérez se vrací. A to jen dva měsíce poté, co okouzlil publikum svým představením A3 v beznadějně vyprodaném Besedním domě. V červnu se do Brna vrátí jako host galakoncertu 15. ročníku festivalu Ibérica. Fanoušci se na jeho strhující flamenkové umění mohou těšit 29. června na nádvoří Špilberku.

David Pérez se narodil v městě Alcalá de Guadaíra (Sevilla, Španělsko), kde začal tančit ve třinácti letech. Pokračoval v tanci s některými legendami flamenkového tance, mezi nimi například Manolo Marín, Javier Cruz, Rafael Campallo, Manuel Betanzos. V roce 2009 uvedl v rámci flamenkového festivalu v Jerezu (Jerez Flamenco Festival) premiéru své první show Flamencos, s níž interpreti dále hostovali v Turecku, Nizozemsku a také v Asii. Flamencos bylo vřele přijato i v divadlech v Nairobi a Kuvajtu.

V roce 2011 uvedl projekt Puntal, se kterým pokračoval v hostování na národních i mezinárodních festivalech, jako třeba v Lille ve Francii, Rose v Kazanlaku a v Sofii v Bulharsku. Vystupoval na jevišti spolu s Luisou Palicio v Primer Amor, v režii Davida Montera. Jeho nejnovější představení A3 se těší také řadě pozitivních recenzí i ohlasů od diváků. Dlouhotrvající standing ovation se dočkalo i při svém dubnovém uvedení v brněnském Besdním domě.

Pérez pracoval také v projektech organizovaných Cervantesovým institutem pro španělské ambasády po celém světě (Francie, Nizozemsko, St. Louis, Chicago, Mexiko, Manila, Kuala Lumpur, Maroko atd.). Za představení El Desplante získal cenu Festival Internacional del Cante de las Minas 2004 a cenu na Jóvenes Flamencos de Andalucía 2006.

Patnáctý ročník festivalu Ibérica přivítá v rámci tradičního galakoncertu na brněnském Špilberku mimo jiné dva fenomenální umělce. Sergio de Lope patří bezesporu k nejlepším flamenkovým flétnistům a jeho kapela složená z virtuózních hráčů bude mít mezi sebou i skvělého flamenkového tanečníka. Vycházející hvězda kytarového nebe Paco León dokázal i přes své mládí nadchnout publikum v mnoha zemích svojí spontánní a brilantní hrou.  V Brně se představí se svým triem a stejně jako v případě Sergia de Lopeho se bude jednat o českou premiéru.

Část koncertu bude věnována i domácí flamenkové scéně, nerozlučně spjaté s festivalem od jeho počátku. Na své si přijdou i milovníci španělských vín či iberoamerické kuchyně. Fiesta gastronómica provoní malé nádvoří Špilberku už od 18:00.

Na hlavní část festivalu Ibérica 2018 se můžete těšit od 27. 6. do 1. 7. Festival iberoamerických kultur letos slaví půlkulaté výročí. Oblíbený letní festival si k 15. ročníku nadělil celou řadu koncertů i dalších aktivit, rozprostírajících se tentokrát od února do července 2018. Po únorovém vystoupení „Diálogos“, které ocenilo publikum nadšenými standing ovation, následuje v dubnu flamenkový workshop sevillského tanečníka Davida Péreze a v posledních červnových dnech festival tradičně vyvrcholí galakoncertem a tvůrčími dílnami.

Festival otevře 28. 6. oblíbená gastronomická fiesta v centru Brna a o den později se na nádvoří hradu Špilberku setkají hvězdy současné flamenkové scény na tradičním galakoncertu. Jejich jména si ještě nějaký čas necháme pro sebe, ale už nyní můžeme prozradit, že v rámci doprovodných aktivit se letos stane hostem festivalu španělsko-kolumbijský výtvarník Zamo Tamay a do Jižní Ameriky se vydáme společně se známým antropologem a publicistou Mnislavem Zeleným-Atapanou.

Dramaturgie festivalu myslí i na aktivní fanoušky španělské a latinskoamerické kultury. Mimo koncertů či přehlídky iberoamerických filmů se mohou zúčastnit řady workshopů zaměřených na flamenkový tanec, salsu, tango, perkuse, kytaru nebo třeba na španělskou kuchyni.

Festival Ibérica je nejvýznamnější akcí svého druhu v ČR a za dobu své historie představil domácímu publiku elitu umělců v čele s Gerardo Núñezem, Carmen Cortés, Arcángelem, Jorgem Pardo, Marií Serrano, Patricií Guerrero a mnoha dalšími. Na festivalových přehlídkách se prezentovalo více jak 50 španělských a latinskoamerických filmů, během předchozích ročníků proběhla rovněž řada přednášek a výstav věnovaných hispánské kultuře.

Ibérica je ale především ostrovem jižanské pohody a pozitivní, sluncem prozářené energie, na kterém nechybí skvělá hudba a tanec, dobré víno či nefalšované španělské tapas.

Jsme rádi, že se na náš festival vracíte a těšíme se opět na setkání.

Hasta pronto!

Rocío Márquez & Fahmi Alquai: DIALOGOS

Datum: 02. února 2018 v 19:30 

Místo: Sál Milosrdných bratří, Konvent Hospitálského řádu, Brno

ROCÍO MÁRQUEZ-zpěv
FAHMI ALQHAI-viola da gamba
AGUSTÍN DIASERRA-perkuse

 

Již tradiční festival iberoamerické kultury tento rok opět roztančí a provoní Brno. Jedna z největších kulturních akcí Brna v roce 2018, festival Ibérica, startuje svůj 15. ročník již 2. února koncertem v Sále Milosrdných bratří.

V hudebním projektu Diálogos de viejos y nuevos sones se potkává jeden z nejlepších světových gambistů Fahmi Alqhai s brilantní zpěvačkou Rocío Márquez. V tomto dialogu  napříč stoletími i žánry zazní Monteverdiho hudba společně s nejstaršími flamenkovými písněmi či s hudbou koloniální Latinské Ameriky. Projekt obdržel v roce 2016 nejvyšší ocenění “Giraldillo” na La Bienal de Flamenco v Seville. Festival Ibérica 2018 zahajuje tímto nevšedním koncertem svůj 15. ročník již v únoru aby vyvrcholil jako vždy v posledních červnových dnech.

Viola da gamba v rukou Fahmiho Alqhaie je protipólem k strhujícímu projevu flamenkové zpěvačky Rocío Márquez, v dialogu jenž hledá a nachází styčné body mezi prastarými flamenkovými zpěvy předávanými orální tradicí a barokní hudbou Iberského polostrova či hudbou španělských kolonií v Novém světě. Španělské Chacony a Canarios které se přes Atlantik dostaly do Latinské Ameriky, katalánské Cants dels occels,flamenková Seguiriya či Monteverdiho hudba vytváří v tomto projektu překvapivá avšak logická spojení. Díky hledačským povahám obou hlavních  protagonistů, kteří k sobě nalezli cestu ze zdánlivě vzdálených hudebních končin, má posluchač možnost zažít nevšední hudební dialog, jehož základem je hluboká znalost a umělecká pokora.

Pokud Vás tedy baví latinskoamerická hudba, přijďte ji zažít na vlastní kůži do Brna, 2. února v Sále Milosrdných bratří. Hasta luego en Brno!

Vstupenky lze zakoupit online v síti Ticketportal a v běžných předprodejích