Ibérica se vrací na Špilberk, zavítá i do Prahy a Čech pod Kosířem

Festival iberoamerických kultur Ibérica se letos uskuteční v termínu od 19. do 29. srpna. Kromě galakoncertu v romantických prostorách hradu Špilberk, jehož protagonisty budou již tradičně nejlepší umělci současné flamenkové španělské scény v čele s tanečnicí Maríí Moreno, se mohou návštěvníci těšit také na nefalšovanou atmosféru nostalgické i vášnivé hudby Jižní Ameriky.

 

Čestným hostem festivalu je letos Kolumbie, jejíž kultura se otiskne nejen v přehlídce hispánské kinematografie v kině Art, kde se filmoví fanoušci dočkají hned pěti kolumbijských filmů, ale také v dramaturgii hudebních vystoupení. Z Kolumbie pochází i autorská dvojice Mantilla-Chaparro, jejíž uměleckou instalaci „Unibirds“ inspirovanou nesmírnou biodiverzitou Kolumbie bude možné zhlédnout po celou dobu konání festivalu v Alfa pasáži.

Ani letos nebude na Ibérice chybět oblíbená Fiesta gastronómica na nádvoří Staré radnice, na níž se promísí hispánské gurmánské zážitky s tancem a hudbou. Pro zájemce z řad začátečníků i pokročilých jsou v SVČ Lužánky připraveny tvůrčí dílny flamenkového tance, argentinského tanga, salsy či flamenkové kytary.

 

Ibérica jako obvykle zavítá nejen do Brna, ale také do Prahy. V Jazzdocku se představí umělecká dvojice Emilia y Pablo a kolumbijsko-rakouský Das Kollektiv. Druhým rokem se Ibérica představí i na zámku v Čechách pod Kosířem. Letos zde na diváky čeká hudební představení Azahar. Více informací najdete zde na webu v sekci Program.