Na galakoncertu zatančí i David Pérez

Oblíbenec brněnského publika David Pérez se vrací. A to jen dva měsíce poté, co okouzlil publikum svým představením A3 v beznadějně vyprodaném Besedním domě. V červnu se do Brna vrátí jako host galakoncertu 15. ročníku festivalu Ibérica. Fanoušci se na jeho strhující flamenkové umění mohou těšit 29. června na nádvoří Špilberku.

David Pérez se narodil v městě Alcalá de Guadaíra (Sevilla, Španělsko), kde začal tančit ve třinácti letech. Pokračoval v tanci s některými legendami flamenkového tance, mezi nimi například Manolo Marín, Javier Cruz, Rafael Campallo, Manuel Betanzos. V roce 2009 uvedl v rámci flamenkového festivalu v Jerezu (Jerez Flamenco Festival) premiéru své první show Flamencos, s níž interpreti dále hostovali v Turecku, Nizozemsku a také v Asii. Flamencos bylo vřele přijato i v divadlech v Nairobi a Kuvajtu.

V roce 2011 uvedl projekt Puntal, se kterým pokračoval v hostování na národních i mezinárodních festivalech, jako třeba v Lille ve Francii, Rose v Kazanlaku a v Sofii v Bulharsku. Vystupoval na jevišti spolu s Luisou Palicio v Primer Amor, v režii Davida Montera. Jeho nejnovější představení A3 se těší také řadě pozitivních recenzí i ohlasů od diváků. Dlouhotrvající standing ovation se dočkalo i při svém dubnovém uvedení v brněnském Besdním domě.

Pérez pracoval také v projektech organizovaných Cervantesovým institutem pro španělské ambasády po celém světě (Francie, Nizozemsko, St. Louis, Chicago, Mexiko, Manila, Kuala Lumpur, Maroko atd.). Za představení El Desplante získal cenu Festival Internacional del Cante de las Minas 2004 a cenu na Jóvenes Flamencos de Andalucía 2006.