Ibérica v roce 2018 slaví patnáctiny

Na hlavní část festivalu Ibérica 2018 se můžete těšit od 27. 6. do 1. 7. Festival iberoamerických kultur letos slaví půlkulaté výročí. Oblíbený letní festival si k 15. ročníku nadělil celou řadu koncertů i dalších aktivit, rozprostírajících se tentokrát od února do července 2018. Po únorovém vystoupení „Diálogos“, které ocenilo publikum nadšenými standing ovation, následuje v dubnu flamenkový workshop sevillského tanečníka Davida Péreze a v posledních červnových dnech festival tradičně vyvrcholí galakoncertem a tvůrčími dílnami.

Festival otevře 28. 6. oblíbená gastronomická fiesta v centru Brna a o den později se na nádvoří hradu Špilberku setkají hvězdy současné flamenkové scény na tradičním galakoncertu. Jejich jména si ještě nějaký čas necháme pro sebe, ale už nyní můžeme prozradit, že v rámci doprovodných aktivit se letos stane hostem festivalu španělsko-kolumbijský výtvarník Zamo Tamay a do Jižní Ameriky se vydáme společně se známým antropologem a publicistou Mnislavem Zeleným-Atapanou.

Dramaturgie festivalu myslí i na aktivní fanoušky španělské a latinskoamerické kultury. Mimo koncertů či přehlídky iberoamerických filmů se mohou zúčastnit řady workshopů zaměřených na flamenkový tanec, salsu, tango, perkuse, kytaru nebo třeba na španělskou kuchyni.

Festival Ibérica je nejvýznamnější akcí svého druhu v ČR a za dobu své historie představil domácímu publiku elitu umělců v čele s Gerardo Núñezem, Carmen Cortés, Arcángelem, Jorgem Pardo, Marií Serrano, Patricií Guerrero a mnoha dalšími. Na festivalových přehlídkách se prezentovalo více jak 50 španělských a latinskoamerických filmů, během předchozích ročníků proběhla rovněž řada přednášek a výstav věnovaných hispánské kultuře.

Ibérica je ale především ostrovem jižanské pohody a pozitivní, sluncem prozářené energie, na kterém nechybí skvělá hudba a tanec, dobré víno či nefalšované španělské tapas.

Jsme rádi, že se na náš festival vracíte a těšíme se opět na setkání.

Hasta pronto!