Festival Ibérica vstupuje do svého patnáctého ročníku unikátním projektem Diálogos de viejos y nuevos sones.

Rocío Márquez & Fahmi Alquai: DIALOGOS

Datum: 02. února 2018 v 19:30 

Místo: Sál Milosrdných bratří, Konvent Hospitálského řádu, Brno

ROCÍO MÁRQUEZ-zpěv
FAHMI ALQHAI-viola da gamba
AGUSTÍN DIASERRA-perkuse

 

Již tradiční festival iberoamerické kultury tento rok opět roztančí a provoní Brno. Jedna z největších kulturních akcí Brna v roce 2018, festival Ibérica, startuje svůj 15. ročník již 2. února koncertem v Sále Milosrdných bratří.

V hudebním projektu Diálogos de viejos y nuevos sones se potkává jeden z nejlepších světových gambistů Fahmi Alqhai s brilantní zpěvačkou Rocío Márquez. V tomto dialogu  napříč stoletími i žánry zazní Monteverdiho hudba společně s nejstaršími flamenkovými písněmi či s hudbou koloniální Latinské Ameriky. Projekt obdržel v roce 2016 nejvyšší ocenění “Giraldillo” na La Bienal de Flamenco v Seville. Festival Ibérica 2018 zahajuje tímto nevšedním koncertem svůj 15. ročník již v únoru aby vyvrcholil jako vždy v posledních červnových dnech.

Viola da gamba v rukou Fahmiho Alqhaie je protipólem k strhujícímu projevu flamenkové zpěvačky Rocío Márquez, v dialogu jenž hledá a nachází styčné body mezi prastarými flamenkovými zpěvy předávanými orální tradicí a barokní hudbou Iberského polostrova či hudbou španělských kolonií v Novém světě. Španělské Chacony a Canarios které se přes Atlantik dostaly do Latinské Ameriky, katalánské Cants dels occels,flamenková Seguiriya či Monteverdiho hudba vytváří v tomto projektu překvapivá avšak logická spojení. Díky hledačským povahám obou hlavních  protagonistů, kteří k sobě nalezli cestu ze zdánlivě vzdálených hudebních končin, má posluchač možnost zažít nevšední hudební dialog, jehož základem je hluboká znalost a umělecká pokora.

Pokud Vás tedy baví latinskoamerická hudba, přijďte ji zažít na vlastní kůži do Brna, 2. února v Sále Milosrdných bratří. Hasta luego en Brno!

Vstupenky lze zakoupit online v síti Ticketportal a v běžných předprodejích