[vc_custom_heading text=”28.6.2016″ font_container=”tag:h2|font_size:14|text_align:left”][vc_custom_heading text=”MNISLAV ZELENÝ ATAPANA:
VESELÉ TROPY AMAZONIE”]

Křišťálový sál
Radnická, Stará radnice, Brno
20:00
vstupné: 70 Kč (vstupenky na místě)

Kniha Veselé tropy Amazonie je završením celoživotní záliby a nadšení autora pro Velkou Amazonii, kde přes mnohá úskalí strávil řadu let. Atapanovy terénní kulturně antropologické výzkumy a systematicky soustředěné studium nativních komunit přinášejí čtenářům pohled do tajemného a uzavřeného světa amazonských indiánů s důrazem na jejich obtížně uchopitelnou spiritualitu, šamanismus, mytologii či osobní vztahy. Toto dílo patří k tomu nejlepšímu a nejautentičtějšímu, co kdy bylo u nás o amazonských indiánech publikováno.

Tajemný svět plný záhad, nejasností, podivuhodností i nebezpečí je domovem indiánů, pro které je toto, jak my říkáme „zelené peklo“ naopak „zeleným rájem“. I v tomto jednoduchém hodnocení vidíme zásadní odlišnost našich kultur. My nechápeme je a oni nechápou nás. Od nás by málokdo chtěl žít tam a od nich by málokdo chtěl žít u nás. Oni mají svou pravdu a my máme svojí.  Která je ta správná? Tato publikace Veselé tropy Amazonie se vám snaží jejich svět přiblížit až do samého intimního nitra a vysvětlit, proč je v mnohém ohledu lepší nebo spíš, a  to určitě, přirozenější, normálnější než ten náš. Nevěříte? Autor vám dokáže, díky svým osobním a konkrétním zážitkům ze svých dlouhodobých výzkumných pobytů mezi nimi, že ta jejich pravda je sice mnohdy tvrdá a krutá, ale zato zcela určitě čistší a životaschopnější než ta naše.