Hasta pronto!
27. 6. 11:00 – 21:00
Brno, Stará radnice

Festival iberoamerické kultury Ibérica nepřináší pouze zážitky sluchové či vizuální, ale i chuťové. Tradiční Fiesta Gastronómica naplní vůněmi španělských tapas, nefalšované valencijské paelly či mexických tacos 27. června prostor nádvoří brněnské Staré radnice. Chybět samozřejmě nebudou ani španělská vína a skvělý hudebně taneční program okořeněný flamenkovým tancem či salsou. Nenechte si ujít tento iberský předkrm k hlavnímu festivalovému galakoncertu, který se koná o den později na Špilberku!

Na přehlídku iberoamerické gastronomie se můžete těšit i 28. 6. na malém nádvoří Špilberku, kde se stánky otevřou od 18:00. Vstup v obou případech jako vždy zdarma.

Aktuální informace najdete na Facebooku v události Ibérica 2019: Fiesta Gastronómica Iberoamericana

Na co se můžete těšit?

Báječné víno

Na nádvoří Staré radnice vaše chuťové pohárky potěší i vína od OpenWine. OpenWine je výhradní dovozce prémiových lahvových vín z Jižní Ameriky – v současnosti dováží vína z Chile, Argentiny a Uruguaye. Tato vína nenajdete v žádném z obchodních řetězců, ale pouze ve specializovaných vinotékách, což jim zaručuje jedinečnou exkluzivitu. V současnosti portfolio OpenWine zahrnuje také vína z Itálie, Španělska a z Jihoafrické republiky a řadu gourmet produktů dovážených přímo z Chile a Španělska. Více informací na http://openwine.cz/

Neodolatelně dobré jídlo

“Paella, ať již tradiční z Valencie, s mořskými plody, zeleninou nebo černým sépiovým barvivem, je mojí hlavní specialitou. Rád také připravuji tapas, malé porce různých španělských pochoutek. Novou vášní je po mě krájení španělské sušené šunky, která je ideálním produktem k oslavě speciálních příležitostí se sklenkou dobrého vína,” říká El Romero, tradiční španělská kuchyně. Chuť jeho paelly zná nejspíš každý, kdo už Ibériku v minulých letech navštívil. Pro všechny z vás máme ujištění, že se na ni můžete těšit i letos. A kdo snad ještě neochutnal, měl by to na konci června napravit.

Na gastronomickou fiestu vás zve 5semen.cz: Jsme rodinná společnost působící na trhu již desátým rokem. Kromě konopných semen se již pět let naplno věnujeme koření a chilli. Kvalita je pro nás na prvním místě, proto u naší kompletní nabídky dbáme na originální původ (přímo od farmářů). Náš sortiment tvoří koření a chilli z celého světa, ale pro vás připravíme speciální tématický výběr. K zakoupení budou kromě velmi oblíbených papriček Chipotle i pekelně pálivé Carolina Reaper. K dostání budou i jiné, ale to si necháme jako překvapení. Kromě chilli a koření budeme mít připravené i pochutiny, které si budete na místě moci ochutnat i zakoupit!

Chuť našla své jméno. A to jméno zní La Mediterranea. La Mediterranea nabízí výběr toho nejlepšího, co si Ramón Macía Rodrigues z Alicante, pro kterého je dobré jídlo a pití životní láskou, nechává dovážet do České republiky, kde už několik let působí – víno, olivy, nakládaná zelenina, uzeniny, ryby, sýry, olivový olej,… Přijdete ochutnat?

Skvělá hudba a tanec

Na Fiestu zavítá třeba skupina Padlý Los, která vybere také latino songy 🙂