27. 6.

Brno, Aula JAMU
19:30

Cortés & Gallardo

Úchvatný svět španělské kytary

Více

V projektu „Lo Cortés no quita lo Gallardo“ (tuto slovní hříčku bychom mohli volně přeložit jako „Zdvořilost nevylučuje statečnost“) se setkávají dva výjimeční kytaristé: José María Gallardo del Rey zde reprezentuje svět klasické kytary a Miguel Angel Cortés naopak přichází z prostředí flamenkové dynastie Los Cortés. Jak ale sami říkají: flamenková i klasická kytara jsou jen dvě větve téhož stromu, jímž je španělská kytara.

José María Gallardo byl uměleckým poradcem Paca de Lucíi při jeho legendárním nastudování Rodrigova koncertu Aranjuez a sám Paco de Lucía se o něm obdivně vyjádřil: „Kdybych měl být klasickým kytaristou, chtěl bych být José María Gallardo.“

Brilantní technika a strhující andaluský feeling řadí toto kytarové duo mezi nejlepší na světě.

28. 6.

Brno, Stará radnice
11:00 – 21:00

Fiesta Gastronómica

iberoamerická kuchyně, hudba a tanec

29. 6.

Brno, Špilberk
20:00

Flamenkový galakoncert Ibérica

Sergio de Lope, Paco León, David Pérez, Gema Moneo a další

Více

Patnáctý ročník festivalu Ibérica přivítá v rámci tradičního galakoncertu na brněnském Špilberku mimo jiné dva fenomenální umělce. Sergio de Lope patří bezesporu k nejlepším flamenkovým flétnistům a jeho kapela složená z virtuózních hráčů bude mít mezi sebou i skvělou flamenkovou tanečnici Gemu Moneo. Vycházející hvězda kytarového nebe Paco León dokázal i přes své mládí nadchnout publikum v mnoha zemích svojí spontánní a brilantní hrou.  Galavečer ozdobí i proslulý flamenkový tanečník David Pérez, jenž před pár měsíci okouzlil diváky při svém vystoupení ve vyprodaném Besedním domě.

Část koncertu bude věnována i domácí flamenkové scéně, nerozlučně spjaté s festivalem od jeho počátku. Na své si přijdou i milovníci španělských vín či iberoamerické kuchyně. Fiesta gastronómica provoní malé nádvoří Špilberku už od 17:00.

Cena v předprodeji / cena na místě

Sektor A: 450 Kč / 490 Kč

Sektor B: 350 Kč / 390 Kč

Sektor C: 250 Kč / 290 Kč

Sleva 20 % pro: studenti ISIC, senioři nad 65 let, držitelé průkazky ZTP/P, děti do 12 let

30. 6.

Praha, Jazzdock
19:00

Ibérica v Praze

Sergio de Lope cuarteto

Více

Doprovodný program

27. 6.

Galeryje 9, Lidická 9, Brno
17:00

Zamo Tamay

vernisáž výstavy kolumbijského výtvarníka

Více

Zamo Tamay (vlastním jménem Juan Carlos Zamora Tamay) přijel před patnácti lety z rodné Kolumbie do galicijského Santiaga de Compostela, aby se zúčastnil mezinárodního výtvarného semináře. Očarován severošpanělskou Galicií vyměnil kolumbijské Cali tepající salsou za melancholickou magii poutního města, které, jak sám říká, je mu dodnes nevyčerpatelným zdrojem inspirace.

Výstavu Zamo Tamaye v Galeryji 9 na Lidické ulici, zahájí sám autor action paintingem dne 27.6. v 17.00. Můžeme se těšit na tvorbu vpravdě všestranného umělce, jenž se vyjadřuje nejen v rovině výtvarné (často ovlivněné komiksem), ale je rovněž básníkem a pohotovým hudebním a vizuálním improvizátorem.

27. 6. – 1. 7.

20:00

Přehlídka španělských a latinskoamerických filmů

Během letošní filmové přeehlídky Ibérica Cinematográfica se v provizorních prostorách kina Art (Radnická 4) můžete od 27. 6. do 1. 7. těšit například na kultovní film Flamenco Carlose Saury, historický film Padající hvězda (Luis Miňarro), animovaný dokument Viděl jsem 10.000 slonů (Alex Guimerá), španělsko-argentinskou kooprodukci Truman (Cesc Gay) či alegorickou komedii ze současné Kuby s názvem Pořadník (Juan Carlos Tabio).

Začátky promítání jsou vždy ve 20:30.

Podrobný program promítání a podrobnosti o jednotlivých filmech na stránkách KINO ART.

28. 6.

Brno, Stará radnice
17:00

Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže Ibérica Creativa

28. 6.

Brno, Stará radnice
19:00

Mnislav Zelený Atapana- Výchova dětí u indiánů Amazonie 

přednáška

90 Kč, vstupenky na místě

29. 6.

Brno, Špilberk
17:00

Fiesta Gastronómica na Špilberku

29. 6.

Brno, SVČ Lužánky
13:00-19:00

Mistrovské workshopy

30. 6.—1. 7.

Brno, SVČ Lužánky
9:00-21:00

Tvůrčí dílny Ibérica

flamenkový tanec, kytara, perkuse, bachata, tango

1. 7.

Brno, SVČ Lužánky
18:00

Závěrečná fiesta