GALAKONCERT IBÉRICA

29. 6., 20:30, Špilberk Brno

Festival iberoamerické kultury Ibérica opět roztančí a provoní Brno. Jeho vrcholem bude galavečer na nádvoří Špilberku, kde se návštěvníci mohou 29. června těšit na vynikající delikatesy, a především na vystoupení charismatické tanečnice Alby Heredii a zpěvačky Alby Moliny.

Jedenadvacetiletá Alba Heredia na čtrnáctý ročník festivalu Ibérica přiváží svůj nejnovější projekt „EN ESTADO PURO“, který je poctou ryzímu granadskému flamenku. „Alba se zde obrací k tradici předků ve vášnivém tanečním projevu. Hudební doprovod je působivý svou čistotou. Jen obnažený hlas dvou flamenkových cantaorů a kytara doprovázené virtuózními palmas či luskáním prstů,“ přibližuje dramaturg festivalu Petr Vít.

Zpěvačka Alba Molina, ve své tvorbě propojuje různé vlivy od popu, bolera, brazilských a karibských rytmů, jazz až po flamenko. Na Ibérice představí desku „Alba Molina canta a Lole y Manuel“, která je poctou jejím rodičům, flamenkovým ikonám Lole a Manuelovi. Jak sama říká, je to nejspíš „nejflamenkovější“ album, které kdy udělala a také bezpochyby nejvíce upřímná a nejosobnější deska v její kariéře. Alba Molina s kytaristou Rycardem Morenem vystoupí také na pražském koncertu festivalu Ibérica, a to 30. 6. v Jazzdocku.

Line-up představení na Špilberku:

ALBA MOLINA „Alba Molina canta a Lole y Manuel“
Alba Molina (zpěv)
Rycardo Moreno (kytara)

ALBA HEREDIA „En Estado Puro“
Alba Heredia (tanec)
Rafaela Heredia (zpěv, palmas)
Jonathan Santiago (zpěv, palmas)
Luis Mariano (kytara)

Fiesta Gastronómica Iberoamericana

29. 6. 17:00 – 23:00, Špilberk
30. 6. 11:00 – 21:00, Moravské náměstí

Již tradiční součástí festivalu Ibérica je Fiesta Gastronómica Iberoamericana – přehlídka španělských a latinskoamerických specialit okořeněná stylovou hudbou a tancem. Vychutnejte si kulturně-gastronomické dny s iberoamerickou kuchyní!

Tvůrčí dílny

29. 6. – 2. 7., SVČ Lužánky

Také letos pro vás připravil festival Ibérica širokou nabídku tvůrčích dílen ve spolupráci se Střediskem volného času Lužánky. Po intenzívních a emocemi naplněných tvůrčích dílnách tak budete mít možnost relaxace v nejhezčím (a nejstarším) brněnském parku. Mezi lektory kurzů přivítáme jednu z hlavních hvězd programu Albu Herediu. Nebudou však chybět ani oblíbení lektoři z předchozích ročníků jako Virginia Delgado, Mateo Gallíto, Morenito de Triana, Alvaro Vargas a další.

Ibérica Cinematográfica

30. 6. – 4. 7., Dominikánská 2

Letošní bohatý doprovodný program festivalu Ibérica zahrnuje také projekce španělské a iberoamerické kinematografie. V letním kině na Dominikánské 2 se můžete těšit na úspěšné snímky Jih, Čínský bufet, Mokřina a Felices 140.