28. 6.
20:00

Sál Břetislava Bakaly
Brno

Kolumbie, divoká magie

Celovečerní dokumentární film z roku 2015 zobrazuje Kolumbii jako zemi nesmírného přírodního bohatství a diverzity a zachycuje její vzácnou faunu a floru (85 lokalit a 20 ekosystémů). Dokument se v Kolumbii stal nejnavštěvovanějším filmem v historii.

30. 6.
21:30

Dominikánská 2
Brno

Jih

Melancholické drama z roku 1983 popisuje atmosféru Španělska za fašistického vůdce Franka. Film se soustředí na velmi intimní, tichý portrét vztahu mezi dcerou a jejím podivínským otcem. Snímek pracuje zejména se zkratkou a náznaky, zaujmou na něm značně dlouhé záběry a pouze zvukem napovězeny děj mimo obraz.

1. 7.
21:30

Dominikánská 2
Brno

Čínský bufet

Melancholická komedie z roku 2011 upoutá pozornost už úvodní bizarní scénou. Po pádu vyděšené krávy z letadla se dějiště přesouvá z Číny do Argentiny, kde mrzoutský dobrák Roberto čelí osamělosti a nudě kousavými poznámkami na účet okolí a vystřiháváním absurdních historek z novin. Setkání s neznámým ztraceným Číňanem pozvolna odhaluje Robertovu opravdovou povahu a rozverný i smutný snímek zálibou v historkách i hudebním podkresem několikrát připomene Amélii z Montmartru. Vděčné divácké motivy tu však mají svou logiku, líbivost nikdy není samoúčelná.

2. 7.
21:30

Dominikánská 2
Brno

Krásné mládí

Španělské drama z roku 2014 popisuje příběh Natalie a Carlose, kteří se jen těžko protloukají životem v současném Španělsku. Neutěšená situace jim nedovoluje žít, jak by si přáli. Aby si vydělali peníze rozhodnou se natočit amatérské porno. Až narození dítěte se stane tím pravým motorem pro změnu. V současné produkci jde o vzácný film, jehož obrazová kvalita tkví mimo jiné ve střídání 16mm filmu a záběrů, které samotní herci natáčeli smartphonem, mini DV kamerou a web kamerou.

4. 7.
21:30

Dominikánská 2
Brno

Felices 140

Čtyřicetiletá Elia vyhrála v loterii 140 milionů eur. Na své narozeniny pozve několik přátel do luxusního domu, kde ses nimi chce podělit o nenadálou radost. V tento moment se atmosféra štěstí mění v chamtivé spiknutí s cílem získat část z Eliny výhry. Drama z roku 2015 bylo jedním z filmů, o kterém se uvažovalo jako o možném kandidátovi na Oskara.